Kredyty Samochodowe

Pożyczki, które możesz wykorzystać na sfinansowanie nowych i używanych pojazdów

Jak wybrać kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy możemy zaciągnąć na kupno samochodu nowego i używanego. W stosunku do normalnego kredytu gotówkowego ma on tę przewagę, że jest tańszy. Różnica w oprocentowaniu wynosi na ogół kilka punktów procentowych.

A to dzięki temu, że banki mają lepsze zabezpieczenie takiego kredytu w postaci samochodu. Poza tym mają też pewność co do sposobu i przedmiotu, na jaki zostaną wydane pieniądze.

W zależności od oferty banku, kredyt samochodowy możemy otrzymać na okres do 6-8 lat. Jeśli nabywamy wóz używany nie może mieć on więcej niż 15-20 lat w dniu, w jakim spłacimy pożyczkę. Ogólna zasada jest taka: im starsze auto nabywamy, tym wyższe są koszty pożyczki.

Jakie dokumenty są wymagane?

Aby uzyskać kredyt samochodowy, najczęściej musimy dostarczyć poświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodów. Z tego obowiązku będziemy najczęściej zwolnieni, jeśli wnosimy duży wkład własny (np. 40 proc.) lub bierzemy pożyczkę w banku, w którym posiadamy już rachunek. Wtedy wystarczy nasze oświadczenie o dochodach.

W przypadku samochodów używanych bank będzie żądał dostarczenia odpisu o braku ustanowienia zastawu na kupowanym pojeździe (poświadczenie z rejestru zastawów). Zaciągając kredyt samochodowy musimy obowiązkowo wykupić polisę autocasco. W ten sposób banki zabezpieczają się na wypadek kradzieży pojazdu. W razie jeśliby do niej doszło, odszkodowanie zostanie w pierwszej kolejności przeznaczone na spłatę kredytu.

image Pieniądze w 15 minut

Finzmo pożyczka niebankowa

Odsetki od 0%
Kredyt do 25 000 PLN
image Pieniądze w 24 hodin

Fellow Finance Pożyczka

Odsetki od 0%
Kredyt do 20 000 PLN