Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej


UNIQA nagrodzona certyfikatem „Dobra Polisa”

Odznaczenie przyznane zostało za ubezpieczenie mienia za składką płatną miesięcznie, które dedykowane jest spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym oraz ich lokatorom.

Odebrali je Andrzej Jarczyk, prezes zarządu UNIQA oraz Adam Łoziak, wiceprezes UNIQA ds. mieszkalnictwa oraz z rąk prof. Romualda Holly’ego, dyrektora Krajowego Instytutu Ubezpieczeń oraz prof. Tadeusza Szumlicza, przewodniczącego Rady Naukowo – Programowej Krajowego Instytutu Ubezpieczeń.

– Certyfikat „Dobra Polisa to znak jakości produktu ubezpieczeniowego, który potwierdza jego rzetelną konstrukcję i atrakcyjność dla klienta. Ułatwia kupującemu wybór ubezpieczenia, stanowiąc swego rodzaju rękojmię. Widząc ten znak, nabywca ubezpieczenia może być pewien jego wysokiej jakości – powiedział prof. Romuald Holly.

Certyfikatprzyznaje go od 2002 r. Rada Ekspertów Krajowego Instytutu Ubezpieczeń, składająca się z wybitnych reprezentantów sektora finansowo-ubezpieczeniowego. Jak mówi prof. Holly, produkt UNIQA został porównany z podobnymi produktami, oferowanymi przez 24 inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Ze względu na każde kryterium oceny produkt UNIQA zajmował zawsze jedno z pierwszych miejsc na podium. Eksperci po raz pierwszy wzięli też pod uwagę opinię brokerów ubezpieczeniowych, którzy najczęściej wskazywali UNIQA jako rekomendowanego ubezpieczyciela.

UNIQA otrzymała certyfikat za ten produkt już po raz drugi. Pierwsze odznaczenie przyznane zostało w 2004 r.

– W ciągu 10 lat, jakie upłynęły od przyznania nam po raz pierwszy certyfikatu, wiele zmieniło się na rynku ubezpieczeń. Zmieniły się wymagania i zachowania klientów – powiedział Adam Łoziak, wiceprezes UNIQA. -Certyfikat to najlepszy dowód tego, że mamy nie tylko najlepszy produkt na rynku, ale także gramy fair play. Pamiętajmy, że to ubezpieczenie kupują również osoby starsze, które nie są biegłe w ubezpieczeniach. Potrzebują prostego, przejrzystego i zrozumiałego produktu. Taki właśnie im oferujemy – dodał podczas spotkania.

 – To wyróżnienie ma dla nas istotne znaczenie, bo potwierdza nasze przekonanie, że ubezpieczenia, które sprzedajemy są dobre, że podejście do klienta jest właściwe. Tym bardziej, że to wyróżnienie zostało nam przyznane już po raz drugi przez tak prestiżową instytucją naukową jest Krajowy Instytut Ubezpieczeń. Po raz pierwszy przypadło nam ono równo 10 lat temu – dodałAndrzej Jarczyk, prezes Grupy UNIQA w Polsce.

Certyfikaty „Dobra Polisa otrzymują ubezpieczenia, które uznane zostaną przez kapitułę za szczególnie przyjazne ich nabywcom. Oznacza to, że muszą być dostosowane do rzeczywistych potrzeb klienta i warunków polskiego rynku. Umowa ubezpieczenia jest jednoznaczna i czytelna, a zasady przyznawania odszkodowań przejrzyste. Liczą się także cena oraz możliwość adaptacji umowy ubezpieczenia do indywidualnych oczekiwań kupującego. Ma on również pewność, że firma ubezpieczeniowa, która zaoferowała mu ubezpieczenie jest wypłacalna, co gwarantuje ochronę interesów konsumenta. Więcej informacji o certyfikacie na www.kiu.pl.

Obecnie UNIQA ubezpiecza ponad 70% majątku spółdzielni i prawie 40% wspólnot oraz 500 000 mieszkań i ich mieszkańców w całym kraju. Jest to owoc wieloletniej współpracy oraz zaufania, jakim została obdarzona przez środowisko spółdzielcze.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w siedzibie UNIQA w obecności przedstawicieli mediów sektora spółdzielczego, gości z Krajowego Instytutu Ubezpieczeń: prof. Tadeusz Szumlicz, dr. Tadeusz Lenart, dr Dominia Cichońska i Katarzyna Kędzior oraz członków zarządu UNIQA.

Najlepszy produkt ubezpieczeniowy UNIQA dla sektora mieszkalnictwa w Polsce

Ubezpieczenie mieszkania ze składką płatną miesięcznie to wyjątkowe na polskim rynku ubezpieczenie oferowane przez UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Jest to kompleksowa polisa, która chroni stałe i ruchome elementy wyposażenia lokalu, piwnicy, komórki, garażu czy strychu. Zabezpiecza je przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem oraz różnymi zdarzeniami losowymi, m.in. ogniem, wybuchem, zalaniem, huraganem, powodzią, trzęsieniem ziemi, katastrofą budowlaną, przepięciem w instalacji elektrycznej, stłuczeniem szyb, pękaniem mrozowym czy wandalizmem. W skład pakietu wchodzi również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Można go rozszerzyć o ochronę murów oraz usługę assistance gwarantującą pomoc specjalistów, np. ślusarza, elektryka, szklarza czy hydraulika oraz pomoc interwencyjną specjalisty w sytuacji, gdy awarii ulegnie sprzęt komputerowy, AGD czy RTV.

Ubezpieczony opłaca wraz z czynszem lub innymi opłatami miesięczną składkę, która może wynosić zaledwie kilka złotych miesięcznie. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości klienta. Składki nie obciążają domowego budżetu, a opłacanie ich wraz z czynszem zapewnia dużą oszczędność czasu. Ubezpieczony ma nie tylko możliwość wyboru sumy ubezpieczenia, ale także zwiększenia jej w dowolnym momencie. Polisa zawierana jest tylko raz na czas nieokreślony, może zostać wypowiedziana w dowolnym momencie. Po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia nie ulega zmniejszeniu. Ubezpieczony nie musi także dopłacać składki po wypłacie odszkodowania.

Ponad 20 lat partnerstwa z mieszkalnictwem

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA jest liderem sektora ubezpieczeń dedykowanych wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowych i ich mieszkańcom oraz Towarzystwom Budownictwa Społecznego. Od ponad 20 lat efektywnie rozwija współpracę z sektorem mieszkalnictwa w Polsce w oparciu o doświadczenia i tradycje założonego w 1992 roku TU FILAR, które w 2004 roku stało się częścią grupy UNIQA. Ubezpieczenia dla sektora mieszkaniowego stanowią jedną z najważniejszych linii biznesowych UNIQA. UNIQA oferuje szeroki wachlarz ubezpieczeń dla sektora: pakiety dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, OC władz spółdzielni mieszkaniowych, OC zarządców nieruchomości, ubezpieczenie mieszkania ze składką płatną „przy czynszu, ubezpieczenie NNW „przy czynszu, ubezpieczenie na życie „Pomocna Dłoń dla osób po 50. roku życia, które chcą zabezpieczyć bliskich w razie swojego odejścia.

Szacunek dla tradycji

Korzenie ubezpieczeń dla mieszkalnictwa w UNIQA wywodzą się z TU FILAR, założonego przez spółdzielnie mieszkaniowe, które doskonale rozumiały potrzeby swoich mieszkańców. Czerpiąc z ich doświadczeń, UNIQA mogła poszerzyć wiedzę nt. rynku mieszkalnictwa, zdobytą na rynku macierzystym w Austrii.

Do tej pory akcjonariuszami UNIQA Polska są spółdzielnie, które aktywnie uczestniczą w tworzeniu produktów. Zespół ekspertów UNIQA jest stale obecny w życiu spółdzielczym, dzięki czemu bardzo dobrze zna potrzeby środowiska i z powodzeniem poszerza ofertę. W uznaniu dla tradycji i doświadczeń TU FILAR grupa ubezpieczeń UNIQA dedykowanych mieszkalnictwu nazwana została FILAR & Bezpieczny Dom.

Zaufanie budowane przez lata

Z myślą o mieszkańcach spółdzielni, wspólnot i TBS oraz ich zarządcach, UNIQA rozpoczęła inicjatywę edukacyjną. Program „Bezpiecznie jak w domu, który powstał we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej ma na celu uświadomienie mieszkańcom zagrożeń, jakie mogą pojawić się w domu. Ma doradzać i podpowiadać, jak uchronić się przed skutkami nieprzyjemnych wypadków. O tym, jak ustrzec się przed zalaniem, pożarem czy kradzieżą przeczytać można w specjalnej broszurze dystrybuowanej w spółdzielniach oraz stronie www.bezpieczniejakwdomu.pl.Jest to pierwsza odsłona programu, który będzie kontynuowany.

Źródło: UNIQA