Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Szybki kredyt bez zdolności kredytowej


jakie raty kredytu

Każdy kredytobiorca zaciągając zobowiązanie zastanawia się jakiego rodzaju raty wybrać.

Do wyboru są dwie opcje. Raty równe i raty malejące. Jaki rodzaj spłaty wybrać i czym przy tym się kierować?

Raty malejące są zawsze w początkowym okresie spłaty zobowiązania wyższe. Suma odsetek przy tej opcji spłacania kredytu jest niższa niż w przypadku rat równych. Oznacza to że raty malejące są korzystną opcją, dzięki nim można zaoszczędzić dość pokaźną kwotę na odsetkach od kredytu.

Raty malejące są bardzo dobrą opcją dla kredytobiorców, którzy mają dobrą zdolność kredytową i ich dochody pozwalają na spłatę dużych rat.

Jednak jeżeli nasze comiesięczne przychody nie są duże można wybrać opcję rat równych.

W tym wypadku przez cały okres kredytowania raty nie ulegają zmianie. Jest to wygodna opcja, która nie obciąża zbytnio budżetu domowego. Jednak całkowite koszty kredytu przy opcji rat równych są wyższe niż w przypadku wyboru rat malejących.

Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra że możemy pozwolić sobie na spłatę wyższych rat warto wybrać raty malejące, jeżeli jednak nasze comiesięczne wydatki są spore i wyższa rata bardzo obciąża domowe finanse lepiej wybrać sposób spłaty zobowiązania za pomocą rat równych.

Poniżej prezentujemy oferty najczęściej wybieranych kredytów gotówkowych.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję przeprowadź symulację kosztów kredytu na kalkulatorze.

Przeprowadź symulację spłaty kredytu

Jak zamienić raty kilku kredytów na jedną?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia nam połączenie wszystkich zobowiązań w jedno , o niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie spłat.

Coraz częściej słyszy się o tak zwanej „pułapce kredytowej”. Wielu posiadaczy kart kredytowych , korzystając z tych plastikowych pieniędzy w takie pułapki często wpada. Aby wybrnąć z takich problemów można właśnie skorzystać z kredytu konsolidacyjnego i zamienić kilka rat na jedną.