Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej


Pioneer Pekao TFI: sprzedaż brutto w pierwszym kwartale przekroczyła 1,2 mld zł

W marcu Pioneer Pekao TFI zanotowało sprzedaż brutto na poziomie prawie 400 mln zł (a licząc od początku roku ponad 1,2 mld zł, natomiast sprzedaż netto była ujemna i wyniosła -177 mln zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się: Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego, Pioneer Obligacji Strategicznych i Pioneer Gotówkowy.

Zainteresowanie inwestorów produktami Pioneer Pekao TFI, mierzone sprzedażą brutto, czyli samymi wpłatami, osiągnęło w marcu prawie 400 mln zł. Największą popularnością cieszył się Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego, który pozyskał prawie 25 mln zł nowych środków. Od początku roku przybywa także chętnych na Pioneer Obligacji Strategicznych oraz Pioneer Gotówkowy – jeden z flagowych subfunduszy rynku pieniężnego Pioneer Pekao TFI, do którego w samym marcu wpłynęło ponad 18,5 mln zł netto, a w ciągu pierwszego kwartału odpowiednio 57 mln zł oraz 97 mln zł nowych środków. Dodatni bilans wpłat i umorzeń w ostatnim miesiącu zanotowały także: Pioneer Obligacji Europejskich Plus FIO, Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych, Pioneer Surowców i Energii oraz Pioneer Zmiennej Alokacji Rynku Amerykańskiego. Niemniej jednak marcowe saldo wpłat i umorzeń, wyłączając ruch środków w funduszu dedykowanym jednemu inwestorowi instytucjonalnemu, wyniosło -177 mln zł.

– Na początku marca krótkotrwały wpływ na zachowania inwestorów miała sytuacja polityczna na Ukrainie. Z tego powodu część osób wycofała się wtedy z inwestycji finansowych lub przeniosła aktywa do funduszy inwestycyjnych cechujących się niższym ryzykiem. Jednak już w następnych dniach wielu klientów potraktowało tę sytuację jako długo oczekiwaną korektę i wykorzystało jako dobrą okazję do wejścia na rynek- mówi Krzysztof Lewandowski, Prezes Pioneer Pekao TFI.

W skali ostatnich dwunastu miesięcy bardzo dobre wyniki zanotowały fundusze akcyjne. Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych osiągnął stopę zwrotu na poziomie 21,17%, natomiast w perspektywie ostatnich dwóch lat zwiększył swoją wartość aż o 35,87%. Z kolei Pioneer Akcji Europejskich FIOuzyskał zwrot z inwestycji prawie 15%, natomiast w ciągu 24 miesięcy jego wartość wzrosła o 29,5%. Zyskowne okazały się również: Pioneer Zmiennej Alokacji Rynku Amerykańskiego – wzrost o 17,6% w ciągu dwunastu miesięcy, oraz Pioneer Obligacji Strategicznych- stopa zwrotu na poziomie 15,6% przez ostatnie dwa lata.

Na koniec marca wartość aktywów w funduszach Pioneer wyniosła 16,1 mld zł.

/ Pioneer Pekao TFI