Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej


Nowa marka na rynku pożyczek pozabankowych

Na polski rynek mikropożyczek online wkroczyła właśnie kolejna marka – ZAIMO. Kluczem do sukcesu ma być nowatorski sposób wyliczania kosztu pożyczki, uzależniony od oceny zdolności kredytowej – im lepszy scoring tym tańsza pożyczka. W tym celu ZAIMO wykorzystuje technologię Big Data, weryfikując np. aktywność na portalach społecznościowych. To nowość. Większość firm pożyczkowych korzysta z danych BIK, KRD i Infomonitora.

Dotychczas koszty mikropożyczek były na dość zbliżonym poziomie dla wszystkich aplikujących. Teraz osoby o wysokim scoringu, czyli dobrej ocenie zdolności kredytowej, mogą liczyć na lepsze warunki pożyczki.

– Zależy nam na oferowaniu usług konkurencyjnych dla banków w przypadku dobrych Klientów oraz promowaniu odpowiedzialnego pożyczania – mówi Katarzyna Małolepszy, manager w ZAIMO.

Maksymalna kwota, okres kredytowania oraz koszt pożyczki zależą od obliczanej indywidualnie dla każdego klienta zdolności kredytowej. Pożyczka może być przyznana w kwocie aplikowanej na wybraną ilość rat. Przykładowe oprocentowanie pożyczki w ZAIMO może wynieść od 5 do 12% w skali miesiąca. Klient, który pożycza 1 000 zł, po 6 miesiącach ma do oddania o 350 zł więcej w przypadku najwyższej oceny scornigowej a o 730 zł więcej, gdy jego zdolność kredytowa jest na granicy ryzyka akceptowalnego przez ZAIMO.

RRSO w zależności od scoringu wynosi pomiędzy 80 a 290% rocznie, ZAIMO nie dolicza dodatkowych prowizji za udzielenie pożyczki. Szczególnie dziś, gdy tyle mówi się o regulacji rynku pozabankowego, oraz cięciu limitu kosztów pożyczek ten model obsługi kredytowej może spotkać się z zainteresowaniem rynku i konsumentów.

Nowatorską ocenę zdolności kredytowej zapewnia wykorzystywana przez ZAIMO technologia Big Data. Dzięki niej odpowiednio zebrane i przetworzone dane zostają wykorzystane z pożytkiem dla aplikującego, który otrzymuje możliwość zaciągnięcia tańszej pożyczki. Nie są to standardowe informacje, pochodzące z KRD czy InfoMonitora. Big Data działa inaczej. Poprzez połączenie różnych informacji, takich jak miejsce zamieszkania, ostatnie znane położenie telefonu komórkowego, informacje o zatrudnieniu, sposób przeglądania stron internetowych i zachowanie użytkownika na stronie z wnioskiem, jak również profile w mediach społecznościowych ustalane są pośrednie i bezpośrednie kryteria ostatecznej oceny zdolności kredytowej. Na podstawie takich danych można zbudować model behawioralny, aby określić zdolność spłacania pożyczki. Analiza aktywności wnioskodawców w Internecie zapobiega także udzielaniu pożyczek osobom mogącym mieć problemy z ich uregulowaniem.

ZAIMO

michal.szewczyk at alvero dot pl