Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Kredyt bez zdolności kredytowej przez internet


koszt ubezpieczenia, cena ubezpieczenia, kalkulator ubezpieczeniowy

Cena ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników. Wliczenie składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zaczyna się od ustalenia sumy bazowej. Suma bazowa zależy w głównej mierze od miejsca zarejestrowania pojazdu.

Dlaczego miejsce rejestracji ma znaczenie. Ponieważ dzięki temu można ustalić czy w danym rejonie występują częściej wypadki, czy są nasilone kradzieże samochodów. Miejsce rejestracji pojazdu pozwala na ustalenie stopnia ryzyka. Im większe ryzyko tym cena ubezpieczenia OC jest wyższa.

Następnym ważnym czynnikiem branym pod uwagę podczas ustalania składki OC jest pojemność silnkia.

Im wyższa pojemność auta tym wyższe ubezpieczenie OC zapłacimy.

Kolejnym czynnikiem jaki wpływa na koszt ubezpieczenia jest rodzaj pojazdu oraz jego przeznaczenie.

Dla przykładu za auto wykorzystywane do nauki jazdy zapłacimy wyższą składkę ponieważ istnieje większe ryzyko.Podsumowując podstawowa cena ubezpieczenia OC zleży od:

  • Miejsca rejestracji pojazdu
  • Rodzaju pojazdu
  • Przeznaczenia auta
  • Pojemności silnika

Po obliczeniu stawki bazowej dla konkretnego auta firma ubezpieczeniowa wylicza zniżki i zwyżki jakie przysługują właścicielowi pojazdu.

Podstawową zniżką jaka ma istotny wpływ jest zniżka za bezszkodową jazdę. Maksymalnie możemy dostać aż 60 % za bezwypadkową jazdę. Istnieją też inne zniżki. Na przykład możemy liczyć na zniżkę za wiek auta. Jeżeli ubezpieczamy nowy pojazd możemy liczyć na zniżkę w przedziale 10-20 %.

Wiek właściciela pojazdu też ma znaczenie. Taką zniżkę mogą dostać osoby w wieku 40-55 lat.

Niestety istnieją również zwyżki które podwyższają cenę ubezpieczenia OC.

Młody człowiek który ubezpiecza pojazd prawie na pewno dostanie zwyżkę za tak zwaną podwyższoną skalę ryzyka. Taka zwyżka może sięgać aż 50 % ceny ubezpieczenia.

Jeżeli składkę ubezpieczenia zechcemy rozłożyć na raty również zapłacimy więcej. Zależy to głównie od polityki firmy ubezpieczeniowej jedna ogólnie można przyjąć że wtedy cena ubezpieczenia jest wyższa o około 10 %.

Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku gdy ubezpieczenie OC kupujemy za pośrednictwem Internetu i opłacamy przy pomocy karty kredytowej lub przelewu internetowego możemy dostać aż 30 % zniżki.

Poniżej prezentujemy zestawienie najkorzystniejszych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych

Głównym założeniem jakie powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru ubezpieczenia OC jest jego cena. O ile w przypadku autocasco ważne są warunki ubezpieczenia tak w przypadku OC warunki ubezpieczenia praktycznie się nie różnią .

Dlaczego więc są tak duże różnice w cenie ubezpieczenia w różnych Towarzystwach ubezpieczeniowych?

Jest to zależne w głównej mierze od sposobów pozyskiwania klienta przez dane TU oraz sposobu działania na rynku.
Wyżej wspomniane już zostało, że zakup ubezpieczenia za pośrednictwem Internetu może być tańszy nawet o 30 %. W przypadku polisy OC w szczególności powinniśmy brać to pod uwagę .

Jednym słowem można określić że najlepsze ubezpieczenie OC tu najtańsze ubezpieczenie na rynku.