Kredyt lub pożyczka w kilka minut!

ogłoszenia promowane

Kredyt lub Pożyczka?

Nawet do 150 000 zł. Nie trać czasu na szukanie lepszej oferty. Czas kredytowania nawet 90 rat. Także dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

Sprawdź to nie kosztuje Cię nic a możesz wiele zyskać. Wypełnij wniosek


DM IDMSA ogranicza działaność maklerską i zaczyna zwolnienia grupowe

DM IDMSA ogranicza działaność maklerską i zaczyna zwolnienia grupowe

Zarząd DM IDMSA zdecydował o ograniczeniu działalności maklerskiej przez Spółkę i zaprzestaniu wykonywania usług pośrednictwa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. W efekcie tej decyzji w DM IDMSA nastąpią zwolnienia grupowe, które obejmą 83 proc. dotychczasowych pracowników.

– Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków. W obecnej sytuacji, w której biznes podstawowy wymaga zaangażowania ogromnych środków obrotowych, nie jesteśmy w stanie dalej efektywnie funkcjonować. Nasi partnerzy, po kolejnej karze nałożonej przez KNF, wycofali się z dalszego finansowania DM IDMSA – wyjaśnia Grzegorz Leszczyński, Prezes Zarządu DM IDMSA.

– Dziękujemy wszystkim Pracownikom, którzy wytrwali z nami do tego momentu, za lata zaangażowania, wytężonej pracy i codzienne wsparcie. Jest nam niezmiernie przykro, że musimy się rozstać, ale nie widzimy innej opcji działania – dodaje Rafał Abratański, Wiceprezes Zarządu DM IDMSA.

W trosce o dobro Klientów DM IDMSA zawarł z DM BOŚ umowę, na mocy której dotychczasowi Klienci brokera będą mogli przenieść swoje rachunki do DM BOŚ na preferencyjnych warunkach.

– DM BOŚ jest jednym z najlepszych brokerów na naszym rynku, o czym świadczą liczne otrzymywane przez niego nagrody. Jesteśmy pewni, że Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty DM BOŚ pozostaną w bardzo dobrych rękach -mówi Maciej Trybuchowski, Wiceprezes Zarządu DM IDMSA.

DM IDMSA sprzedał także część posiadanego przez siebie pakietu akcji Inventum TFI. Docelowo broker zamierza całkowicie wyjść z inwestycji w akcje Towarzystwa.

– Realizujemy strategię, której priorytetem jest niemal całkowita redukcja zadłużenia. Już od dłuższego czasu prowadzimy działania zmierzające do odsprzedaży naszego pakietu akcji Inventum TFI i chcielibyśmy szybko sfinalizować ten proces. Wierzymy, że zmiany właścicielskie przyczynią się do poprawy pozycji rynkowej Inventum TFI – tłumaczy Rafał Abratański.