Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej


DM IDMSA ogranicza działaność maklerską i zaczyna zwolnienia grupowe

Zarząd DM IDMSA zdecydował o ograniczeniu działalności maklerskiej przez Spółkę i zaprzestaniu wykonywania usług pośrednictwa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. W efekcie tej decyzji w DM IDMSA nastąpią zwolnienia grupowe, które obejmą 83 proc. dotychczasowych pracowników.

– Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków. W obecnej sytuacji, w której biznes podstawowy wymaga zaangażowania ogromnych środków obrotowych, nie jesteśmy w stanie dalej efektywnie funkcjonować. Nasi partnerzy, po kolejnej karze nałożonej przez KNF, wycofali się z dalszego finansowania DM IDMSA – wyjaśnia Grzegorz Leszczyński, Prezes Zarządu DM IDMSA.

– Dziękujemy wszystkim Pracownikom, którzy wytrwali z nami do tego momentu, za lata zaangażowania, wytężonej pracy i codzienne wsparcie. Jest nam niezmiernie przykro, że musimy się rozstać, ale nie widzimy innej opcji działania – dodaje Rafał Abratański, Wiceprezes Zarządu DM IDMSA.

W trosce o dobro Klientów DM IDMSA zawarł z DM BOŚ umowę, na mocy której dotychczasowi Klienci brokera będą mogli przenieść swoje rachunki do DM BOŚ na preferencyjnych warunkach.

– DM BOŚ jest jednym z najlepszych brokerów na naszym rynku, o czym świadczą liczne otrzymywane przez niego nagrody. Jesteśmy pewni, że Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty DM BOŚ pozostaną w bardzo dobrych rękach -mówi Maciej Trybuchowski, Wiceprezes Zarządu DM IDMSA.

DM IDMSA sprzedał także część posiadanego przez siebie pakietu akcji Inventum TFI. Docelowo broker zamierza całkowicie wyjść z inwestycji w akcje Towarzystwa.

– Realizujemy strategię, której priorytetem jest niemal całkowita redukcja zadłużenia. Już od dłuższego czasu prowadzimy działania zmierzające do odsprzedaży naszego pakietu akcji Inventum TFI i chcielibyśmy szybko sfinalizować ten proces. Wierzymy, że zmiany właścicielskie przyczynią się do poprawy pozycji rynkowej Inventum TFI – tłumaczy Rafał Abratański.