Pożyczka, kredyt w 15 min!
PORÓWNAJ POŻYCZKI

Ranking pożyczek pozabankowych publikujemy dzięki współpracy z porównywarka finansową eCasa.pl

Ogłoszenia Finansowe

Dobra historia kredytowa, to dla banku informacja, że potencjalny kredytobiorca jest wiarygodnym klientem. Banki nie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej, ta zasada dotyczy wszystkich produktów kredytowych jakie banki mają w swojej ofercie. Przeczytaj całość: Szybki kredyt bez zdolności kredytowej

informacje finansowe

Zakup mieszkania za gotówkę znacząco przewyższa możliwości finansowe przeciętnej rodziny. Dlatego większość kupujących decyduje się na kredyt hipoteczny. Zaciągnięcie takiego zobowiązania wymaga jednak dysponowania odpowiednio wysokim wkładem własnym – żeby je mieć potrzebne są więc oszczędności.

 

To właśnie z nimi ma jednak problem większość gospodarstw domowych w Polsce. Aż 70% z nich odkłada bowiem mniej niż jedną dziesiątą swoich dochodów. Expander radzi, jak wykorzystując dostępne produkty bankowe, zaoszczędzić  i zwiększyć swoją szansę na własne M.


Czy wiesz, ile wydajesz?

 

Polacy często nie planują swoich wydatków, wydając pieniądze pod wpływem impulsu. Nie korzystają także z produktów finansowych, ułatwiających oszczędzanie i pomnażanie odkładanych kwot. Badania Gazety Wyborczej wskazują, że nie widzą także sensu odkładania niewielkich sum. Brak perspektywy planowania oszczędności jest zapewne związane z problemem oceny, jaką kwotę wydajemy miesięcznie. – Trudności związane z kontrolą wydatków może zmniejszyć dokonywanie płatności bezgotówkowo. Zostaną one zapisane w historii rachunku bankowego. Dzięki temu można je łatwo sprawdzić na koncie
z dostępem internetowym, bez konieczności ich zapisywania – mówi Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. Rozwiązaniem wartym uwagi jest także karta kredytowa. Każda transakcja wykonana za jej pomocą stanowi bowiem kredyt, jakiego płacącemu udziela bank. Terminowa spłata tego typu zobowiązań buduje pozytywną historię kredytową. Jej posiadanie jest natomiast bardzo ważne przy planowaniu zaciągnięcia większego długu, np. z myślą o mieszkaniu, stanowiąc kluczową informację
o wiarygodności osoby, starającej się o kredyt. Im więcej pozytywnych informacji, tym bliżej realizacji swoich marzeń jest klient.

 

Konto pasujące do potrzeb

 

Korzystanie z kart płatniczych oraz dostęp do konta bankowego za pośrednictwem Internetu mogą skutecznie zmienić sposób postrzegania finansów. Zestawienie obciążeń rachunku zastępuje bowiem żmudne notowanie wydatków z paragonów. Podczas wybierania banku, w którym prowadzony będzie rachunek warto także zapytać o planer finansowy. – Jego działanie polega na sumowaniu różnych grup wydatków i pokazywaniu ich w miesięcznych okresach rozliczeniowych. To zaś jest informacją dla klienta, jaką kwotę powinien przeznaczyć na bieżące wydatki w kolejnym miesiącu. Korzystanie z planera nie wymaga wysiłku ani skrupulatnej analizy danych – objaśnia Sadowski.

 

Oszczędności i co dalej?

 

Zaoszczędzone pieniądze warto wydzielić z bieżącego portfela i zadbać o ich pomnożenie. – Dobrym sposobem jest regularne przelewanie małych kwot, np. na rachunek oszczędnościowy, który powiększy zgromadzone fundusze. Większy kapitał warto z kolei zainwestować, pamiętając przy tym, że najlepsze produkty inwestycyjne to te, których działanie rozumiemy – radzi Jarosław Sadowski, Expander. Przy wyborze odpowiedniego i najwygodniejszego sposobu oszczędzania, pomoże doradca finansowy, który porówna oferty i przedstawi najlepsze rozwiązania.

 

Expander